LAT
RUS
ENG

Pāvilostas novads - vieta, kur apstājas laiks!

Pāvilostas novads izstādē “Balttour” aicinās nobaudīt mūsu meistaru kūpinātās zivis, cepto maizi, kā arī piedāvās iespēju piedalīties nelielā aktivitātē un laimēt kādu jauku balvu no Pāvilostas novada. Iepazīsti jaunākos Pāvilostas tūrisma piedāvājumus hallē “Apceļo Latviju!”.

2019. gada jaunums ir visiem tiem, kuri aizrāvušies ar Latvijas putnu, tauriņu skaitīšanu, vērošanu un dabas baudīšanu. Pāvilostas novada TIC kopā ar ornitologu Ritvaru Rekmani izstrādājuši 10 putnu un tauriņu vērošanas maršrutus visā novadā. Pāvilostas novadā jūras tuvums dod novērojumiem īpašus apstākļus!


Piektdien, 1. februārī, ikvienam Pāvilostas novada stendā būs iespēja iejusties Pāvilostas zvejnieku ādā un caur 3D brillēm doties nēģu zvejā Sakas upē vai uz lielā zvejas kuģa reņģu zvejā. Līdzi uz izstādi devušies būs arī Ziemupes rūķi, lai visu trīs dienu garumā izstādes apmeklētājiem stāstītu, cik lieliska ziemas laikā var būt atpūta kopā ar ģimeni Rūķupē. Rūķiem varēs uzdot arī interesējošos jautājumus, turklāt, iespējams, apmeklētājus februāra sākumā Ķīpsalā pārsteigs Ziemassvētku vecītis! Visu izstādes laiku apmeklētājiem būs iespēja piedalīties aktivitātē un ne tikai nobaudīt Pāvilostas garšas, bet arī tikt pie Lielās balvas – dāvanu kartes visai ģimenei no Rūķupes rūķiem!

Šogad apmeklētāji novadā varēs uzzināt par Zvejnieku svētkiem, mūzikas un mākslas festivālu “Zaļais Stars”, pilsētas un pagastu svētkiem Pāvilostā, Sakā, Vērgalē, Ziemupē. Ikviens būs aicināts uz ikgadējo tūrisma sezonas noslēguma pasākumu Senās uguns nakts, kuras ietvaros jau piekto gadu būs iespēja piedalīties jautrajā laivu braucienā – „Pāvilostas asaka”. Oktobra noslēgumā jau otro reizi Pāvilostā norisināsies Nēģu diena, lai visiem stāstītu par nēģu zvejošanas un gatavošanas tradīcijām un atdzīvinātu rudens sezonu, arī par šo pasākumu būs iespēja uzzināt izstādē. Gada nogalē ciemos vienmēr aicina Ziemupe, kur valda ziemas brīnums un īsts Ziemassvētku vecītis ar saviem palīgiem – rūķiem. Rūķu pasakas, rūķu leģendas, kopā būšana, daba un jūras tuvums un vēl daudz kas cits pieejams tikai Ziemupē decembra mēnesī.

Izstādes “Balttour 2019” apmeklētājiem piedāvās Pāvilostas novada bukletus latviešu, krievu, angļu, lietuviešu valodā, kā arī šī gada jaunumu – informācijas brošūra vācu valodā. Tajā apkopotas interesantākās apskates vietas, aktivitātes maziem un lieliem ceļotājiem, jaunumi mūsu tūrisma piedāvājumā, novada kultūras pasākumu plāns.

Patīk aktīvā atpūta? Piedāvājam:
 • Doties jūrā ar zvejas kuģīti vai mierīgākos izbraucienos ar koka laivu zinošu kapteiņu pavadībā. 
 • Izbaudīt burāšanas priekus ar “TOPCAT” katamarāniem, piedalīties burāšanas apmācībās.
 • Iespēju izbaudīt Sakas, Rīvas, Durbes, Tebras upju tecējumu ar kanoe laivām, jūras kajakiem vai uz SUP dēļiem. 
 • Asākām izjūtām – veikparku. 
 • Vējainās dienās – sērfošanas priekus Pāvilostas un Akmeņraga pludmalēs. 
 • Uzkāpt Akmeņraga bākā, apskatīt interesantu dzintaru, akmentiņu kolekciju.
 • Doties velo izbraukumā ar savu vai īrētu velosipēdu pa novada velomaršrutiem, pēc brauciena atpūsties kādā no Pāvilostas kafejnīcām un naktsmājām.
 • Drosmīgākajiem ’’Izdzīvošanas skolas pārstāvniecība’’ piedāvā 3 stundās apgūt izdzīvošanas pamatprincipus modelētā situācijā.

Esi zinātkārs? – Iepazīsti Pāvilostas novada vēsturi, dabu!
 • Kultūras, vēstures un dabas mīļotājiem ir iespēja iepazīt Pāvilostas novadu gidu pavadībā. 
 • Interesanti aicināti apmeklēt Pāvilostas novadpētniecības muzeju, Laivu māju. 
 • Muzejs priecē ar divām jaunām ekspozīcijām, kuras ir aizraujošas jebkuram apmeklētājam. 
 • Tāpat var iepazīt Vērgales muižas kompleksu un muzeju, kuros atrodas unikāli eksponāti, un arī šeit ir veikti rekonstrukcijas un labiekārtošanas darbi, lai apmeklējums būtu baudāmāks. 
 • Ieskatu par Kurzemes zvejnieku darbu un sadzīvi var rast Saraiķos izveidotajā ekspozīcijā “Kurzemes zvejnieku sēta”. 
 • Apskatiet senlietu glabātuvi Sakas pagasta “Ievlejās”.

Esi gardēdis? – Iepazīsti īsto Pāvilostas novada garšu!
 • Zvejnieku tradīcijas Pāvilostā ir ļoti bagātas un gandrīz katrā mājā pēc laba loma kūp kūpinātavas un gardi smaržo tikko kūpinātas zivis.
 • Meistars Dzintars Zamarītis viesu mājā “Zvilnis” ikvienu interesentu iepazīstinās ar zivju kūpināšanas tradīcijām un ļaus piedalīties kūpināšanas procesā.
 • Vairākos viesu namos novadā ciemiņiem ir iespēja arī pašiem pēc zvejas nokūpināt savu lomu pašiem un nereti saimnieki ieteiks labāko variantu, lai loms garšotu debišķīgi.
 • Tiem, kuriem interesē atgriešanās pie dabas un dabas veltes, “Puerto VV” saimniece pasniegs degustācijas un meistarklases augu ēdienu gatavošanā un iepazīstinās ar augu hidrolātu un to izgatavošanu.
 • Maizes ceptuve “Ievlejas” piedāvā īstas lauku rudzu maizes gatavošanas meistarklases, izklaidi skolēnu un citu ekskursiju grupām savā saimniecībā.
 • “Kurzemes zvejnieku sētas” saimniece iepazīstinās un ļaus nodegustēt Saraiķu pusē raksturīgos zvejnieku ģimenes ēdienus. 
 • Kafejnīcas Pāvilostas pilsētā vasaras sezonā paēdinās visus gardēžus un izsalkušos. Uz vietas gatavotas kūkas, burgeri no vietējām izejvielām, veģetāri un gaļas ēdieni, vietējās zvejnieku ķertās zivis un daudz kas cits, kas liks vēderam justies laimīgam.

Vairāk informācijas:
www.pavilosta.lv


Galerija

„Balttour” iesakaDeutsch-Baltische Handelskammer in Estland, Lettland, Litauen

Partnerviesnīcas


Kontakti jautājumiem par:

Piedalīšanos izstādē Publisko informāciju Sadarbību ar ārvalstu struktūrām Izstādes zīmolvedību Servisu Medijiem