LAT
RUS
ENG

Lietuva 2017 – izbaudi vēl vairāk!

Pasaules Tūrisma organizācija (UNWTO) pasludinājusi Lietuvu par vienu no tūristu visapmeklētākajām Eiropas valstīm. Valsts tūrisma departamenta direktore Indre Trakimaite-Šeškuviene uzsver, ka šāda starptautiskās kopienas atzinība ir ļoti svarīga, jo augošs tūristu skaits ir labākais apliecinājums tam, ka Lietuva ir valsts, kuru tiešām ir vērts apmeklēt.

Tūristi balso ceļojot
"Tas ir acīmredzami, ka tūristi atklāj Lietuvu kā galamērķi un tūrisma nozare strauji attīstās. Katru gadu durvis ver vairāk nekā desmit jaunas viesnīcas, tostarp tādi slaveni zīmoli kā “Marriott” vai “Hilton”. Arvien vairāk kruīzu laineru piestāj Klaipēdas ostā un pirmo reizi mūsu restorāni iekļauti autoritatīvajā restorānu ceļvedī “White Guide”. Manuprāt galvenais šādas izaugsmes iemesls ir tas, ka spējam piedāvāt plašu, pievilcīgu un interesantu izklaides un atpūtas pasākumu klāstu, jo citādi cilvēki neizvēlētos apmeklēt mūsu valsti," uzsver I. Trakimaite-Šeškuviene.

Saskaņā ar UNWTO datiem ārvalstu viesu skaits šajā Baltijas valstī 2016. gadā pieaudzis par 11 procentiem, kamēr vidējais tūrisma pieaugums Ziemeļeiropā sasniedza tikai 6 procentus, Centrālajā un Austrumeiropā – 4 procentus, bet Rietumeiropā tikai 2 procentus.

UNESCO un EDEN atzinība

Kāpēc Lietuva ir pievilcīga tūristiem? Šajā relatīvi mazajā valstī ar tikai 3 miljoniem iedzīvotāju atrodas septiņi UNESCO aizsardzībā esoši objekti. Tas ir pietiekami daudz. Turklāt 2017. gadā Lietuvas galvaspilsēta Viļņa ietverta UNESCO Pasaules mantojuma tūrisma projektā “Romantiskā Eiropa”, pievienojoties sešām citām valstīm – Kiprai, Beļģijai, Čehijai, Vācijai, Francijai un Austrijai. Tiek izstrādāti īpaši maršruti tiem, kuri vēlas iepazīties ar izcilajiem Pasaules mantojuma objektiem Viļņā.

Par 2017. gada Lietuvas kultūras tūrisma izcilāko galamērķi projekta “Eiropas izcilākie tūrisma galamērķi” (EDEN) ietvaros izraudzīta Pakrojas muiža, kas ir
lielākais, līdz mūsdienām saglabājies muižas ēku komplekss Lietuvā. Pakrojas muižas apmeklētājiem ir iespēja ielūkoties muižas dzīvē, iepazīties ar tā laika dzīvesstilu un nobaudīt muižnieku cienīgu maltīti.

Pakrojas muiža ir tikai viena no daudzām muižām un pilīm, kas piedāvā iespēju iepazīties ar vēsturisko mantojumu, pārnakšņot, uzzināt seno amatu noslēpumus, apgūt dejas vai piedalīties medībās ar piekūniem. Šobrīd Lietuvā ir 7 EDEN tūrisma galamērķi.

Arī muzeja apmeklējums var būt interesants
Jūras muzejs ir vēl viens iemesls, lai paviesotos Lietuvā. Muzejs pēc rekonstrukcijas vēra durvis apmeklētājiem 2017. gada nogalē un šobrīd piedāvā iespaidīgu ekspozīciju. Šeit ir satriecošs akvārijs ar stikla tuneli, no kura vērot virs galvas peldošās zivis. Neaizmirstamus iespaidus gūsiet, izmēģinot kuģa katastrofas simulatoru vai apmeklējot pingvīnu koloniju.

Lietuvas jūras muzejs ierīkots rekonstruētajā Nērijas fortā, Kuršu kāpā, kas iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Šeit atrodas Baltijas reģionā vienīgais delfinārijs, kurā var vērot ne tikai delfīnu šovus, bet arī izmēģināt delfīnterapiju. Šo dziedinošo terapiju izmanto bērni ar dažādām veselības un attīstības problēmām no visas Lietuvas.

Lietuvas otrajā lielākajā pilsētā Kauņā pagājušajā gadā atklāts vēl viens iespaidīgs interaktīvs muzejs. Izglītības centrā “CurioCity” gan bērni, gan vecāki var doties lidojumā ar kosmosa kuģi, iejusties neatliekamās palīdzības brigādes locekļa lomā, pārvarēt šķēršļu taku ugunīgas lavas upē, dzēst ugunsgrēku, pārbaudīt savus spēkus skaņu ierakstu studijā un izmēģināt neskaitāmas citas iespējas spēlēties, gūt jaunu pieredzi, mācīties un sajust.

Tiem, kas vēlas uzzināt vairāk par Viļņas vēsturi, noteikti jāapmeklē Eiropā pirmais virtuālais muzejs “Telia Nemuziejus”, kur mūsdienu tehnoloģijas ? Datorgrafika un lāzera projektori ? Atdzīvina 700 gadu senus pagātnes notikumus. Šeit tikai stundas ceturksni ilgā seansā uzzināsiet visu par Viļņas celšanu, postošajiem ugunsgrēkiem, uzplaukumu baroka laikmetā, Napoleona karaspēka bēgšanu un citiem vēsturiski nozīmīgiem notikumiem, ko Lietuvas galvaspilsēta pieredzējusi septiņu gadsimtu laikā.

Mums ir arī labas ziņas kultūras baudītājiem. 2017. gada rudenī atklāts muzejs ebreju-poļu gleznotājam Samuelam Bakam (Samuel Bak). Slavenais gleznotājs ir dzimis Viļņā un Otrā Pasaules kara laikā brīnumaini pārcietis Holokaustu Lietuvā. Mākslinieks atzīst, ka Viļņa uz mūžu ierakstīta viņa sirdī. Muzeja krājumos ir vairāk nekā simts viņa darbu, skiču burtnīca no geto pavadītā laika, kā arī paša mākslinieka sagatavotie skaņu ieraksti, kuros viņš stāsta par saviem darbiem.

Rekonstruēta lidosta jūsu ērtībām

Vēlaties pārliecināties, ka tiešām vērts apmeklēt Lietuvu? Pēc rekonstrukcijas atvērtā Viļņas lidosta ir jūsu rīcībā. Viļņas lidosta ik gadu apkalpo aptuveni četrus miljonus tūristu. Ziemas sezonā no Viļņas var nokļūt 26 valstu 48 pilsētās. Trīs Lietuvas lidostas kopumā nodrošina lidojumus 65 maršrutos uz 56 pilsētām 26 valstīs.

2016. gada jūnija beigās Lietuvas lidostas paplašināja lidojumu ģeogrāfiju. Šobrīd aviokompānijas no Viļņas lidostas nodrošina reisus uz Bari, Grenobli, Gēteborgu, Reikjavīku, Nicu, Līdsu, Ļvovu, Berlīnes Šēnfeldes lidostu, Maltu, Minheni, Nirnbergu, Agādīru, Ķelni, kā arī atjaunoti reisi uz Sanktpēterburgu un Parīzes Šarla de Golla lidostu. No Kauņas var nokļūt Eindhovenā, Stavangerē, Bergenā, Olesunnā un Neapolē. Savukārt Palangas lidosta piedāvā lidojumus uz jauniem galamērķiem ? Sanktpēterburgu un Glāzgovu.

"Šeit nokļūt ir viegli, taču daudz grūtāk ir aizbraukt no Lietuvas, jo mēs esam ārkārtīgi viesmīlīgi un piedāvājam tik daudz. Turklāt saskaņā ar Konkurētspējas indeksu Lietuva ir viena no tūristiem drošākajām valstīm. Pateicoties mobilo sakaru kvalitātei un viesnīcu cenu indeksam, mēs varam lepoties ar augstu pakalpojumu līmeni. Tātad, ja vēl neesat bijuši Lietuvā, 2018. gads ir labākais laiks, kad to izdarīt. Šis Lietuvai būs ļoti nozīmīgs gads, jo valsts svin 100 gadu jubileju un mūsu viesiem būs iespēja piedalīties daudzos iespaidīgos notikumos,” stāsta I. Trakimaite-Šeškuviene.
Galerija

„Balttour” iesakaDeutsch-Baltische Handelskammer in Estland, Lettland, Litauen

Partnerviesnīcas


Kontakti jautājumiem par:

Piedalīšanos izstādē Publisko informāciju Sadarbību ar ārvalstu struktūrām Izstādes zīmolvedību Servisu Medijiem