LAT
RUS
ENG

Mārupes novads iepazīstinās ar jaunumiem!

Jau tradicionāli Daugavas lejteces novadi - Ķekava, Baldone, Ikšķile, Salaspils un Stopiņi kopīgi piedāvā vienotu tūrisma piedāvājumu, bet šogad izstādē tiem pievienojas vēl viens Pierīgas novads – Mārupe.

Tuvojoties vasaras sezonai, atklāsim Daugavas lejteces+ velo-foto orientēšanas sacensību seriālu. No maija līdz septembrim norisināsies septiņi velo-foto orientēšanas sacensību posmi – pa vienam katrā novadā, kuru laikā dalībniekam būs iespēja aktīvā un atraktīvā veidā iepazīt novadu tūrisma piedāvājumu. Dalībnieki var piedalīties ikvienā sev tīkamā posmā pēc izvēles, taču galveno balvu saņems tie, kas kopvērtējumā pēc 7 posmiem būs ieguvuši visvairāk punktus. Sacensības atklās Ķekavas novada posms – 12. maijā un noslēgs Mārupes novada posms 22.septembrī. Visa informācija par dalību, reģistrēšanos un balvām būs pieejama mājaslapā http://daugava.travel/akcijas/ un Facebook kontā fb.me/daugava.travel.

Izmēģināt savus spēkus velobraucienā pa Pierīgas novadiem varēs jau izstādē - visas trīs dienas, no 2.-4. februārim, Daugavas lejteces+ tūrisma reģiona stendā norisināsies virtuālās velosacensības. Vienlaicīgi diviem velobraucējiem būs iespēja sacensties par ātrāko distances veikšanu Daugavas lejteces+ novados. Rezultātu veidos laiks, kādā distance nobraukta un punkti par “noķertajiem” objektiem. Distanci varēs veikt arī viens dalībnieks.


Šajā tūrisma sezonā Daugavas lejteces+ novadi piedāvā jaunas atpūtas un izklaides iespējas.

Mārupes novads izstādē “Balttour” piedalīsies pirmo reizi, kā jauns partneris pievienojoties ģeogrāfiski tuvajam Daugavas lejteces reģionam. Lai gan novads fiziski neatrodas Daugavas krastā, sadarbība tūrisma jomā aizsākta jau 2015. gadā, kad ar Ķekavu un Salaspili izdots un šogad atjaunots kopīgais velomaršrutu buklets. Mārupes novads unikāls ar savu aviācijas tūrisma objektu skaitu, piedāvājot apskatīt militārās un civilās aviācijas objektus, tādējādi iepazīstot nozari no vēsturiskā aspekta līdz mūsdienām. Šeit atrodas arī Latvijas dabīgās kosmētikas zīmola «Madara» uzņēmuma jaunā ražotne, kurā ekskursijas laikā skatāms ražošanas process no formulas izstrādes līdz kosmētikas pildīšanai pudelītēs. Mārupei raksturīgs arī plašs aktīvās atpūtas piedāvājumu klāsts, tai skaitā vecākais golfa laukums Latvijā “Viesturi” ar 9 bedrītēm, Latvijā lielākais kabeļu veikborda parks Marupe Wake Park un disku golfa parks “JIP Mārupīte” ar garāko celiņu Latvijā 250m, Baltijā vienīgā slēgtā tipa 100m šautuve Purnavu muižā, plašs piedāvājums izjādēm ar zirgiem, kā arī citi objekti un pakalpojumi. Šogad Mārupes novads aicina arī ar plašu pasākumu programmu visa gada garumā.

Ķekavas novadā notiks līdz šim nebijis aktīvās atpūtas pasākums - 8. septembrī notiks laivu orientēšanās sacensības ap Nāves salu. Starts paredzēts dažādās grupās - izklaides (ģimenes ar bērniem) un sporta entuziastu. Pārvietošanās notiks pa distanci ar kanoe vai kajaku laivām.

Baldones novadā par stabilu tradīciju kļuvis bezrūpības un romantikas festivāls “Baldones Waterfest”, kas 2018. gadā notiks no 27.-29. jūlijam, un katru gadu pulcē vairākus tūkstošus dalībnieku. Bet no 28.jūlija līdz 4. augustam Baldonē norisināsies novada svētki, ar dažādām aktivitātēm un interesentiem koncertiem un pasākumiem.

Ikšķiles novadā pavasarī tiks atvērts bērnu izklaižu un pasākumu parks "Kļavu krasti". Daudzu bērnības sapnis ir bijis štābiņš kokos - “Kļavu krastos” šo sapni var piepildīt liels vai mazs! “Kļavu krastu” parks sastāv no baskāju takas, rotaļu laukuma - šķēršļu joslas un mājiņām kokos. Ideāla vieta, kur svinēt bērnu dzimšanas dienas, kristības, vai vienkārši labi pavadīt laiku. Nojume, lai būtu kur patverties nelabvēlīgākos laika apstākļos, ugunskura vieta un grils, kā arī iespēja pasūtīt ēdināšanu. Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksā “Zilie kalni” turpinās darbs pie distanču slēpošanas trases apgaismojuma izbūves, pagājušajā gadā ir uzstādītas jaunas koka skulptūras un kopumā apskatāmas jau 18 dažādu meža zvēru skulptūras. Aicinām izbaudīt dabas burvību, apmeklējot skatu torni, pastaigājoties pa takām jebkurā gadalaikā; sniega un sala apstākļos tiek uzturēta 12km gara distanču slēpošanas trase. Trasē līdz plkst. 22:00 darbojas mākslīgais apgaismojums, kas ļauj aktīvi pavadīt laiku arī diennakts tumšajā laikā.

Salaspilī šogad sanāks “Puķu draugu saiets”, visi skaisto ziedu mīļotāji tiek laipni gaidīti! Skanīgāk kā citus gadus tiks svinēti Saulgrieži Daugavas muzejā Doles salā, kur pagājušajā gadā atklāta jauna ekspozīcija. Šogad Salaspils memoriālajā ansamblī 7. februārī tiks atvērta jauna ekspozīcija. Memoriāla galerijas daļa tiks pārveidota par nosacītu Salaspils nometnes barakas un tās sastāvdaļu imitāciju, sniedzot informāciju par ieslodzīto dienas režīmu un laika sadalījumu, pārtikas devām, slimībām, noteikumiem barakas iekšienē utml.

Šogad aprit 30 gadi kopš Līgo parka izveidošanas Stopiņu novadā. Sagaidot šo īpašo notikumu Līgo vakarā, 23. jūnijā notiks svētku gājiens uz Līgo parku, kur estrādē sagaidīs teatralizēti muzikāls uzvedums tautas tradīciju noskaņās. Ar jaunu piedāvājumu un pasākumiem viesus gaida Krīvu klēts. Šogad ar īpašu tematiku Krīvu klētī notiks Muzeju nakts, rudenī būs skatāma Latvijas simtgadei veltīta vēsturiska izstāde “Latviešu strēlnieki”.

Lielākie 6 novadu pasākumi ir apkopoti vienotā pasākumu kalendārā, kurš arī būs pieejams izstādes stendā. 
Tiekamies “Balttour 2018” izstādē un Daugavas lejtecē jaunu piedzīvojumu meklējumos!


Galerija

„Balttour” iesakaDeutsch-Baltische Handelskammer in Estland, Lettland, Litauen

Partnerviesnīcas


Kontakti jautājumiem par:

Piedalīšanos izstādē Publisko informāciju Sadarbību ar ārvalstu struktūrām Izstādes zīmolvedību Servisu Medijiem