LAT
RUS
ENG

Preiļi – šarmantā Latgales mazpilsēta aicina iepazīt, izbaudīt un iemīlēt siera galvaspilsētu, keramikas tradīcijas un grāfu Borhu atstāto mantojumu!

Kā ik gadu Preiļu novads starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour” tiks pārstāvēts kopīgajā Latgales reģiona stendā. Šogad jo īpaši aicināsim viesus uz Preiļu novadu, jo šis ir ne tikai Latvijas simtgades gads – pirms 670 gadiem Preiļi kā miesta vārds pirmo reizi tika minēts dokumentos un pirms 90 gadiem Preiļiem tika piešķirts pilsētas statuss.

Tāpat izstādē leposimies ar Preiļu pili, kura jau 2 gadus tiek atjaunota par pašvaldības un projektos piesaistītiem līdzekļiem. Ikviens aicināts būt liecinieks, kā grāfu Borhu atstātais mantojums atgūst savu kādreizējo greznību! Kopš šī gada Preiļu pils ar muižas parka kompleksu ir arī Latvijas piļu un muižu asociācijas biedrs.

Preiļu puse ir Latgales keramikas šūpulis, un šīs tradīcijas izkopj un turpina jau vairāki novada amatnieki. Interesentiem pieejamas praktiskas nodarbības P. Čerņavska keramikas mājā keramiķa Raivo Andersona vadībā. Izstādē iepazīstināsim ar novada jaunāko keramiķu darbiem. Keramiķe Kristīne Nicmane Aizkalnes pagastā atklājusi keramikas darbnīcu “Jašas podi” (www.jasaspodi.com). Lai gan keramiķe un porcelāna meistare Sintija Logina vēl izsapņo savu darbnīcu, jau tagad viņas darbus var iegādāties te: www.facebook.com/PieceOfTouch/.

“Balttour 2018” aktīvi informēsim par V Latvijas Tūrisma informācijas tirgu, kas kopā ar Preiļu pavasara gadatirgu notiks 28. aprīlī Preiļos. Ikviens tūrisma profesionālis, Latvijas apceļotājs, amatnieks un mājražotājs tiks aicināts uz Preiļiem, lai jau sezonas sākumā informētu par savām tūrisma jomas aktualitātēm.

Šo tūrisma sezonu iesāksim arī ar jaunu tūrisma karti, kurā kopā apkopots Preiļu un Riebiņu novada tūrisma piedāvājums. Interesentiem tā pirmo reizi tiks piedāvāts tieši izstādē “Balttour 2018”.

Apmeklējiet Latgales un Preiļu novada stendu, kur labprāt atklāsim, kāpēc Preiļi ir siera galvaspilsēta, kā pieteikties ekskursijā pie vienīgās dziedošās gides Latvijā, kā arī iepazīstināsim ar citām novada tūrisma aktualitātēm!

Papildus informāciju varat iegūt te: www.visitpreili.lv

Seko mums!
www.facebook.com/preilutic/

Galerija

„Balttour” iesakaDeutsch-Baltische Handelskammer in Estland, Lettland, Litauen

Partnerviesnīcas


Kontakti jautājumiem par:

Piedalīšanos izstādē Publisko informāciju Sadarbību ar ārvalstu struktūrām Izstādes zīmolvedību Servisu Medijiem