LAT
RUS
ENG
Seko mums:


Rīkotājs

NodrošinātājsPartneri

Deutsch-Baltische Handelskammer in Estland, Lettland, Litauen

Ārlietu ministrija ”Balttour’’ izstādē informē par drošu ceļošanu un prezentē zināšanu testu

3. februārī Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretāra vietniece – administratīvā direktore Alda Vanaga piedalījās 24. starptautiskajā Baltijas tūrisma izstādes - gadatirgus “Balttour 2017” atklāšanā.
“Pasaule mainās, jo sevišķi pēdējo pāris gadu laikā. Ceļotājs to pamana vislabāk. Tādēļ arvien lielāka nozīme ir ceļotāju informēšanai par svarīgāko, kas jāņem vērā, ceļojot uz ārvalstīm,” norādīja A. Vanaga. Ceļotāji izvēlas gan tradicionālus, gan eksotiskus ceļojumu galamērķus. Līdzšinējā pieredze ir pierādījusi, ka Latvijas ceļotājs saņem palīdzību ārkārtas situācijā ikvienā pasaules malā, tostarp pateicoties arvien ciešākai konsulārajai sadarbībai Eiropas Savienības valstu starpā. 


Papildu Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta bezmaksas informatīvajam tālrunim darba laikā un diennakts palīdzības tālrunim kopš 2014. gada ir lejuplādējama ikvienam ceļotājam noderīga mobilā aplikācija Ceļo droši. Arvien populārāks ceļotāju vidū kļūst e-pakalpojums Konsulārais reģistrs, kas nodrošina arī iespēju operatīvi sazināties ar ceļotājiem krīzes reģionā. 2016. gadā pēc Ārlietu ministrijas iniciatīvas ieviests tā dēvētais SMS apziņošanas mehānisms plašas krīzes gadījumiem ārvalstīs. Par godu Ārlietu ministrijas desmitajai dalības reizei “Balttour“ izstādē, konsulārais dienests ir izveidojis jaunu pieeju – 10 soļus drošai ceļošanai. 

Izstādes laikā Ārlietu ministrija prezentē jaunizstrādātu zināšanu testu Ceļo droši. Izpildot testu izstādē, apmeklētāji varēs pārbaudīt un arī papildināt savas zināšanas par drošu ceļošanu; testa dalībniekiem būs iespēja piedalīties ar ceļošanu saistītu balvu izlozē, kuras piedāvā Ārlietu ministrijas sadarbības partneri: Tallink, AirBaltic, Lux Express, Ecolines, Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija, Latvijas Apdrošinātāju asociācija, Karšu izdevniecība Jāņa sēta, Latvijas Grāmata, Jumava.

Balvu izloze notiks 5. februārī plkst. 16.00 ĀM stendā. Uzvarētāju vārdi tiks publicēti ĀM tīmekļa vietnē un sociālajos tīklos. Sākot ar 6. februāri, tests būs pieejams tiešsaistē Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē. 

Lai sasniegtu plašāku auditoriju un sekmētu izstādes apmeklētāju izpratni par drošu ceļošanu, ĀM stendā 4. februārī no plkst. 10.00 līdz 16.00 notiks Konsulārā dienesta partneru konsultatīvās stundas: 
10.00-12.00 Valsts robežsardze informēs par valsts robežas šķērsošanas kārtību;
12.00-13.00 Valsts ieņēmumu dienests informēs par nosacījumiem personīgajai bagāžai, tai skaitā, par aizliegumiem un ierobežojumiem preču pārvietošanā, atgriežoties Latvijā no citām valstīm un šķērsojot muitas robežu;
13.00-14.00 Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde atbildēs uz jautājumiem par personu apliecinošiem dokumentiem, kas nepieciešami ceļošanai;
15.00-16.00 Latvijas Apdrošinātāju asociācija stāstīs par ceļojumu apdrošināšanas polises darbību un rīcību nelaimes gadījumā. 


Galerija

„Balttour” iesaka


Partnerviesnīcas


Atbalsta:

Kontakti jautājumiem par:

Piedalīšanos izstādē Publisko informāciju Sadarbību ar ārvalstu struktūrām Izstādes zīmolvedību Servisu Medijiem