Aristokrātiskais hipijs Pope vēstīs par festivālu “Vārti”


Pope, ko pērn “Balttour” apmeklētāji sāka dēvēt par aristokrātisko hipiju, arī šogad kopā ar saviem Liepājas draugiem gatavojas no Ventspils puses doties Rīgas virzienā, lai Baltijas lielākajā tūrisma izstādē vēstītu par Popes ik vasaras lielāko notikumu – festivālu “Vārti”.

Festivāls, kas aizsācies pirms četriem gadiem, ar katru reizi pulcē aizvien lielāku skatītāju un dalībnieku skaitu, kā arī piedāvā daudzveidīgu muzikālo programmu – no klasiskās mūzikas līdz pat elektroniskajai un rokam. Taču neiztrūkstošs būs arī Latvijas dziesminieku devums. Tieši dziesminieku nekomerciālā un tuvā klātesamība “Vārtos” rada to īpašo noskaņu, kas klausītājiem pēc festivāla noslēguma liek doties prom ar vārdiem “jā , te ir kaut kā savādāk.” Nenoliedzami arī ainaviskā un vēsturiski šarmantā festivāla norises vieta spēlē savu lomu. Pagātne saplūst ar nākotni un veido neatkārtojamus tagadnes mirkļus.

“Kad pirms trim gadiem ierados Popē uz pirmajiem “Vārtiem”, sajutu, ka šī vieta un cilvēki, kas pasākumu rada, ir pa īstam manējie. Festivālu nākotne ir tieši šādi nelieli, personiski, ar īpašu rūpību un attieksmi radīti notikumi. “Vārti” saskan ar cilvēka vēlmi saņemt augstvērtīgu kultūras devu, būt lēnā un mierīgā plūdumā un justies savā ziņā īpašam. Mūziķi, kas citur uzstājas pilnai arēnai, muzicējot salīdzinoši nelielam skatītāju pulkam, panāk ciešāku saikni ar klausītāju,” pēc 2019. gada festivāla atzina viena no apmeklētājām un līdzradītājām Ilma Strazdiņa.

Arī izstādes laikā tieši kopā ar dziesminiekiem tiks uzburta festivāla noskaņa, dodot asprātīgākajiem “Balttour” apmeklētājiem iegūt biļetes uz festivālu “Vārti”, kas šogad norisināsies no 24. – 26. jūlijam, kā arī pirmajiem uzzināt plašāku informācija par šī gada festivāla māksliniekiem.