Ventspils turpina plaukt


Ventspilī 2019. gads nesis ievērojamas pārmaiņas gan pilsētas dzīvē, gan vidē. Īpašais simtgades gads nāca ar dāvanām, atklājot koncertzāli „Latvija” - ventspilnieku dāvanu Latvijai tās simtgadē, kā arī kopš pērnā gada, vienu no Zilā karoga pludmales kāpas virsotnēm rotā Ventspils uzņēmēju dāvinājums pilsētai – Latvijas kontūras zīme. Savukārt, domājot par pilsētas īpašu romantisko noskaņu, Rakstnieku alejas galā pērn atklāta Ventspils 10. strūklaka – Lietussargs. Arī šis gads ventspilnieku dzīvēs iezīmēsies īpašs – Ventspils svin savas pilsētas pastāvēšanas 730. gadadienu.

Gada spilgtākais notikums - akustiskās koncertzāles “Latvija” atklāšana
Par pilsētas rotu un lepnumu kļuvis rekonstruētais Lielais laukums ar unikālo strūklaku “Fregate “Valzivs”, kas savas īpašās noskaņas dēļ jau kļuvis par ventspilnieku un viesu iecienītu atpūtas vietu, nu arī piepildīts ar akustisko koncertzāli „Latvija”, kas vienlaikus arī ir Ziemeļkurzemes mūzikas, mākslas un kultūrizglītības centrs. Cienot lokālo un nacionālo kontekstu, jaunas koncertzāles repertuāru veido Latvijas labāko mūziku priekšnesumi, kā arī ekskluzīvi un pirmreizīgi ārvalstu mākslinieku koncerti. Muzikālo piedāvājumu īpašu padara divu pasaules mērogā unikālu mūzikas instrumentu izmantojums. Koncertzālē "Latvija" skan gan Vācijas ērģeļu būvniecības uzņēmuma "Johannes Klais Orgelbau" stabuļu ērģeles, kas sastāv no 3060 ērģeļu stabulēm, gan latviešu izcelsmes klavierbūvnieka Dāvida Kļaviņa klavieres "470i", kas šobrīd pasaulē ir lielākās klavieres un tapušas Ungārijā. Klavieru ekskluzivitāti rada lielais rezonators un stīgu garums, kas ietverts metāla rāmī, klavierēm ir pilna 88 taustiņu klaviatūra, bet tieši vertikālais stīgu izvietojums klavieru skanējumam dod ļoti tembrālu, dziļu un sulīgu skanējumu. Kopējās klavieru augstums ir 4,70 m un lai sasniegtu klaviatūru, pianistam būs jādodas pa speciāli izbūvētām kāpnēm.


Kāpas virsotnē pašiem sava Latvija
Par godu Latvijas valsts simtgadei, pateicoties Ventspils ražošanas uzņēmumam SIA “Bucher Municipal”, pērn pilsēta kļuva par vienu vides objektu bagātāka. Uzņēmuma kolektīvs Latvijas jubilejas gadā Ventspils pilsētai pasniedza unikālu dāvanu - Ventspils piejūras 5. laipas kāpu augstākajā zonā, līdzās pludmales volejbola laukumam, uz platformas izgatavotu Latvijas kontūras zīmi ar soliņiem un piekļūšanas celiņu līdz platformai, kuru forma un izvietojums attēlo Latvijas valsts simtgadei izstrādāto bezgalības zīmi, veidojot vides objekta simbolisku sasaisti ar apkārtējo ainavu. Uzstādītā dāvana pilsētai kalpo kā jauna apskates un fotografēšanās vieta ne tikai ventspilniekiem, bet arī pilsētas visiem. Ikonisko vietu Baltijas jūras krastā, saulrieta laikā īpaši iecienījuši profesionāli fotogrāfi un sociālā tīkla tīmekļa vietnes instagram lietotāji. 

Ventspilī atklāj 10. strūklaku Lietussargs
Kopš pērnā gada augusta, pilsētu romantiskāku darījusi arhitekta Andra Veidemaņa veidotā Laikraksta aleja, kuras noslēgumā tika atklāts jauns pilsētvides dizaina objekts – tēlnieka Gļeba Panteļejeva projektēta strūklaka “Lietussargs”. Jaunās strūklakas “Lietussargs” atrašanās vieta ir Ganību – Jūras - Kuldīgas ielu krustojums, kas ir divu esošo strūklaku “Valzivs” un “Saules laiviņas” papildinājums un turpinājums. Simboliski apkārt esošās ielas ar savu satiksmi un nelielo atpūtas salu starp tām, aicina ikdienas steigā apstāties, pavērojot atslieto lietussargu no kura pil ūdens. Mākslas darbs – strūklaka ‘’Lietussargs’’ ir simbols, kas rada drošību, sargā un vieno!

2020. gadā - Ventspils 700 +30
2020. gads nebūt neatpaliks no iepriekšējā, šogad pilsēta svinēs savu 730. gadadienu un, savukārt, šā gada dāvana pilsētas iedzīvotājiem būs Ostas promenādes pagarinājuma atklāšana, kas būs unikāla vieta ostas skatu un vēstures baudīšanai. Taču bez tā jaunajā teritorijā iecerēti vairāki ielas papildinājumi, kas kalpos gan kā savdabīgi un unikāli dizaina elementi, gan tūrisma objekti. Zīmīgi, ka daudzi no iecerētajiem elementiem piedzīvos savu otro mūžu, kas savulaik godam kalpojuši ostas darbībā. Ostas promenādi papildinās apskatei novietotais loču kuģis Rota, boju galerija un citi ar kuģniecību saistīti elementi.

Turpinās Zinātnes un inovāciju centra būvniecība
Zinātnes centrā interesentiem tiks piedāvātas izglītojošās interaktīvas ekspozīciju zāles, mācību klases, laboratorijas un tehniski radošās darbnīcas. Ekspozīcijas un jaunizveidotās mācību programmas jau no mazotnes rosinās bērnos un jauniešos interesi par dabas zinātnēm, tehnoloģiju un inženierzinātnes attīstību, veicinot jauniešu interesi ar praktiskām nodarbībām. Centra atklāšana plānota 2022. gadā.

Ventspils pilsētas viesus aicina uz daudzveidīgajiem pasākumiem visa gada garumā
Pavasaris pilsētā iesāksies 12. aprīlī, kad Piejūras brīvdabas muzejā vērienīgi svinēsim Lieldienas, 9. maijā atzīmēsim Vasaras tūrisma un velosezonas atklāšanu, kā ierasts „Piektdienas vakara pastaiga” priecēs vietējos ventspilniekus un viesus divas reizes gadā - 22. maijā un 28. augustā. 6. jūnija Viduslaiku mūzikas un bruņinieku cīņu cienītājus aicinās “Lilium Vindaviensis 2020” festivāls Livonijas ordeņa pilī. 4. jūlijā Ventspils šlāgerfestivāls. 11. jūlijā Ostas ielas promenādē tiks dzīrots par godu “Jūras svētkiem”, savukārt, motobraucēji no visas Eiropas „Kurland Bike Meet 2020” pulcēsies Ventspilī no 17. līdz 19. jūlijam. 25. jūlijā Ventspils koncertzāles “Latvija” 1. gadadienas svinības. Ventspils dzimšanas dienu 700+30 svinēsim trīs dienu garumā no 31. jūlija līdz 2. augustam. Sportiski noskaņotie un aktīvas atpūtas cienītāji aicināti 21. jūnijā uz Piedzīvojumu parka maratonu un 8. augustā uz Vislatvijas nūjošanas festivālu. Mūzikas mīļotājiem noteikti iesakām sekot koncertzāles “Latvija” muzikālajai programmai, kā arī doties uz mūsdienu ritma mūzikas festivālu un meistarklasi “Ventspils Groove 2020”, kas pilsētu pieskandinās no 14. un 15. augustā. No vasaras atvadīsimies 29. augustā, muzicējot Staldzenes pludmalē Senās uguns nakts lāpu un ugunskuru pavadībā. Rudenīgās noskaņas nesīs 18. novembra Latvijas dzimšanas dienas svinības un Tilta svētki ar vērienīgu salūtu. Savukārt 28. novembrī Ventspilī iestāsies Ziemassvētku brīnumainais gaidīšanas laiks, kad iedegsies tūkstošiem skaistu mirdzošu gaismas virteņu un objektu, vienlaicīgi iedegot Lielā laukuma pilsētas egli. Bet pašā Ziemassvētku laikā 25. decembrī Piejūras brīvdabas muzejā svinēsim Mazbānīša svētkus.

Pirms dodies uz Ventspili, uzzini vairāk par Ventspils naudu -Ventiem, ko darīt Ventspilī, kur paēst un kur nakšņot www.visitventspils.com.
Uz tikšanos Ventspilī!