Brīvdabas muzejs ieskandinās jau 50. Gadatirgu


Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs “Balttour 2020” ieskandinās šovasar 6. un 7. jūnijā gaidāmo 50. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgu, kas jubilejas gadā pulcēs dalībniekus un viesus no tuvām un tālām sētām. Brīvdabas muzeja stendā “Balttour 2020” apmeklētāji varēs sastapt amatniekus, izmēģināt roku dažādos senos amatos un izbaudīt īstu Gadatirgus noskaņu.

Kopš 1971. gada muzejs katru gadu rīko amatnieku Gadatirgu, kas tradicionāli notiek jūnija pirmajā nedēļas nogalē. Piecdesmit gadu pastāvēšanas laikā Gadatirgus ir kļuvis par valsts nozīmes notikumu – par Rīgas un Latvijas amatniecības simbolu, par svētkiem dalībniekiem un ikvienam apmeklētājam.

Gadatirgus ir tikšanās un profesionālās pieredzes apmaiņas vieta dažādu paaudžu un arodu tautas lietišķās mākslas izstrādājumu darinātājiem no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem un ārzemēm. Vienlaikus Gadatirgus ir amatniecības gada sasniegumu skate un iespēja meistariem izstādīt un pārdot savus labākos izstrādājumus.

Gadatirgus Brīvdabas muzejā ir gan plaša izstāde, gan gada vērienīgākais un apmeklētākais sarīkojums. Tā kuplināšanā piedalās ne vien amatnieki, bet arī folkloras kopas, deju grupas, dziedātāju ansambļi, kapelas, seno spēļu un rotaļu pratēji, ierasto nacionālo ēdienu darītāji un citi dalībnieki. Viņi ir tie, kas kopj, radoši pārveido un iepazīstina mūsdienu sabiedrību ar latviešu tautas tradicionālo kultūru.

Vairāk var uzzināt: www.brivdabasmuzejs.lv

Tiekamies “Balttour 2020”!