Vieta, kur apstājas laiks - Pāvilostas novads!


Pāvilostas novada stendā aicinām nobaudīt mūsu meistaru kūpinātās zivis, cepto maizi. Tiks piedāvāta iespēja laimēt kādu jauku balvu no Pāvilostas novada. Aicinām iepazīt mūsu jaunāko tūrisma piedāvājumu!Izstādes “Balttour 2020” apmeklētājiem piedāvāsim Pāvilostas novada tūrisma informāciju latviešu, krievu, angļu, lietuviešu valodā, kā arī informācijas brošūra vācu valodā. Tajā apkopotas interesantākās apskates vietas, aktivitātes maziem un lieliem ceļotājiem, jaunumi mūsu tūrisma piedāvājumā, novada kultūras pasākumu plāns.

Piektdienā ikvienam Pāvilostas novada stendā būs iespēja iejusties Pāvilostas zvejnieku ādā un caur 3D brillēm doties nēģu zvejā Sakas upē, vai uz lielā zvejas kuģa reņģu zvejā. Sestdien apmeklētājiem būs iespēja ne tikai nobaudīt Pāvilostas garšas, bet arī tikt pie lielākām un mazākām dāvanām no Pāvilostas novada TIC un Pāvilostas novada tūrisma uzņēmējiem.
Šogad apmeklētājus novadā priecēsim ar Zvejnieku svētkiem, mūzikas un mākslas festivālu “Zaļais Stars”, pilsētas un pagastu svētkiem Pāvilostā, Sakā, Vērgalē, Ziemupē. Aicināsim ikvienu uz ikgadējo tūrisma sezonas noslēguma pasākumu Senās uguns nakts, kuras ietvaros jau sesto gadu būs iespēja piedalīties jautrajā laivu braucienā – “Pāvilostas asaka”. Oktobra noslēgumā jau trešo reizi Pāvilostā norisināsies Nēģu diena, lai visiem stāstītu par nēģu zvejošanas un gatavošanas tradīcijām un atdzīvinātu rudens sezonu, arī par šo pasākumu būs iespēja iepazīties pie mums. Gada nogalē ciemos vienmēr aicina “Rūķupe” Ziemupē, kur valda ziemas brīnums un īsts Ziemassvētku vecītis ar saviem palīgiem- rūķiem. Rūķu pasakas, rūķu leģendas, kopā būšana, daba un jūras tuvums un vēl daudz kas cits pieejams tikai Ziemupē decembra mēnesī.

Patīk aktīvā atpūta? 


Mēs piedāvājam:
Doties jūrā ar zvejas kuģīti vai mierīgākos izbraucienos ar koka laivu zinošu kapteiņu pavadībā. Baudīt peldi karstā dienā jūrā tālu no krasta, vai laiski baudīt vīna glāzi uz klāja baudot saulrietu.
Izbaudīt burāšanas priekus ar TOPCAT katamarāniem, piedalīties burāšanas apmācībās.
Iespēja izbaudīt Sakas, Rīvas, Durbes, Tebras upju tecējumu ar kanoe laivām vai uz SUP dēļiem.
Asākām izjūtām - veikparks.
Vējainās dienās - sērfošanas prieki Pāvilostas un Akmeņraga pludmalēs.
Doties garākos vai īsākos pārgājienos pludmalē, ja ir mērots ceļš līdz Akmeņraga bākai uzkāpt 35m augstumā, apskatīt bākas saimnieces interesanto dzintaru, akmentiņu kolekciju.
Pie Dienvidu mola iepriekšējā gada augustā atklāts rekonstruētais bijušais armijas tornis, kas aktīvajā tūrisma sezonā bezbailīgākajiem dod iespēju caur stacionāro binokli vērot Pāvilostas pilsētas panorāmu.
Doties velo izbraukumā ar savu vai īrētu velosipēdu pa novada velomaršrutiem, pēc brauciena atpūsties kādā no Pāvilostas kafejnīcām un naktsmājām.
Drosmīgākajiem ’’Izdzīvošanas skolas pārstāvniecība’’, piedāvā 3h apgūt izdzīvošanas pamatprincipus modelētā situācijā.
Radiovadāmo automašīnu trase “RC team Saraiķi”, kurā ikviens interesents var izmēģināt veiklību sacensību trasē ar RC radiovadāmajām mašīnām un apgūt dronu vadību.
Visiem tiem, kuri aizrāvušies ar Latvijas putnu, tauriņu skaitīšanu, vērošanu un dabas baudīšanu. Pāvilostas novada TIC kopā ar ornitologu Ritvaru Rekmani izstrādājuši 10 putnu un tauriņu vērošanas maršrutus visā novadā. Pāvilostas novadā jūras tuvums dod novērojumiem īpašus apstākļus.

Esi zinātkārs? - Iepazīsti Pāvilostas novada vēsturi, dabu!

Kultūras, vēstures un dabas mīļotājiem ir iespēja iepazīt Pāvilostas novadu gidu pavadībā. Aicinām apmeklēt Pāvilostas novadpētniecības muzeju, Laivu māju. Muzejs priecē ar jaunām ekspozīcijām, kuras ir aizraujošas jebkuram apmeklētājam.
Tāpat varat iepazīt Vērgales muižas kompleksu un muzeju, kuros atrodas unikāli eksponāti un arī šeit ir veikti rekonstrukcijas un labiekārtošanas darbi, lai apmeklējums būtu baudāmāks.
Ieskatu par Kurzemes zvejnieku darbu un sadzīvi variet rast Saraiķos izveidotajā ekspozīcijā “Kurzemes zvejnieku sēta”. Apskatiet senlietu glabātuvi Sakas pagasta “Ievlejās”.
Apmeklē Ziemupes senlietu krātuvi un uzzini ciema vēstures ainiņas!

Esi gardēdis? - Iepazīsti īsto Pāvilostas novada garšu!

Zvejnieku tradīcijas Pāvilostā ir ļoti bagātas un gandrīz katrā mājā pēc laba loma kūp kūpinātavas un gardi smaržo tikko kūpinātas zivis.
Meistars Dzintars Zamarītis viesu mājā “Zvilnis” ikvienu interesentu iepazīstinās ar zivju kūpināšanas tradīcijām un ļaus piedalīties kūpināšanas procesā.
Zemnieku saimniecība “JEG” interesentiem rudens un pavasara sezonā piedāvā izbraukuma meistarklases nēģu cepšanā , kā arī jau gatavus nēģus želejā. Vasaras sezonā piedāvā kūpinātus asarus, vimbas un butes.
Vairākos viesu namos novadā ciemiņiem ir iespēja arī pašiem pēc zvejas nokūpināt savu lomu pašiem un nereti saimnieki ieteiks labāko variantu, lai loms garšotu debešķīgi.
Mājražošanas uzņēmums “Kalniņkalni” no Vērgales nodarbojas ar lauksaimnieciskās produkcijas ražošanu un realizāciju. Gaļas kūpinājumi, desas, kulinārijas un citi izstrādājumi. No pašu maltiem miltiem tiek cepta maize un konditorejas izstrādājumi.
Tiem, kuriem interesē atgriešanās pie dabas un dabas veltes, Puerto VV saimniece pasniegs degustācijas un meistarklases augu ēdienu gatavošanā un iepazīstinās ar augu hidrolātu un to izgatavošanu.
Maizes ceptuve “Ievlejas”, piedāvā īstas lauku rudzu maizes gatavošanas meistarklases, izklaidi skolēnu un citu ekskursiju grupām savā saimniecībā. 2019. gadā maizes ceptuve tikusi pie Lauku Ceļotāja Latviskā mantojuma zīmes un Kurzemes tūrisma gada balvas “Lielais Jēkabs”.
“Kurzemes zvejnieku sētas” saimniece iepazīstinās un ļaus nodegustēt Saraiķu pusē raksturīgos zvejnieku ģimenes ēdienus.
Kafejnīcas Pāvilostas pilsētā vasaras sezonā paēdinās visus gardēžus un izsalkušos. Uz vietas gatavotas kūkas, burgeri no vietējām izejvielām, veģetāri un gaļas ēdieni, vietējās zvejnieku ķertās zivis un daudz kas cits, kas liks vēderam justies laimīgam.

Vairāk informācijas:
www.pavilosta.lv