LAT
RUS
ENG

Apmeklējiet Zaļo upeszemi!

Atklājiet dabu Somā nacionālā parka Zaļās upeszemes apgabalā, kur desmitiem tūkstošu gadu laikā ir izveidojušies gandrīz neskarti un šķietami nebeidzami purvi. Miera, svaigā gaisa un skaisto dabas ainavu dēļ, šī ir lieliska vieta, kur “uzlādēt baterijas”. Skaistajos purvos ir izveidotas koka laipu takas un iekārti tiltiņi, kas atvieglo vietas apskati cilvēkiem ratiņkrēslos un vecākiem ar bērnu ratiņiem.

Sniega kušanas un palu laiku, kā arī laiku pēc lielām lietavām Somā ciemu iedzīvotāji dēvē par piekto gadalaiku. Tas ir laiks, kad zemās mežu un pļavu teritorijas ir applūdušas, tādēļ tieši laivošana sniedz iespēju ļauties piedzīvojumam un gūt vienreizēju pieredzi.


Šeit ir daudz dažādu pakalpojumu sniedzēju, un jūs varat pārbaudīt viņu piedāvātos pakalpojumus un produktus. Dodieties izzinošās ekskursijās vai izmēģiniet roku dažādos lauku darbos un saimniecībā, vai pat biškopībā!

Igauņu valodas vārds “soomaa” nozīmē “purvu zeme”. Purviem allaž bijusi milzīga nozīme Somā vietējo iedzīvotāju dzīvē. Purvu dēļ šī teritorija ir kā sala, kas nošķirta no pārējās pasaules, tādēļ visos laikos tā likusies pievilcīga tiem, kas kāro izbaudīt brīvību un privātumu, vai vienkārši ir noguruši no sabiedrības.

Nosaukums “Jõemaa” (upeszeme) ieviests Tūrisma Padomes un Igaunijas Ekotūrisma asociācijas 1999. gadā izstrādātajā iekšzemes tūrisma koncepcijā. Savukārt tā dēvētās “piektās zemes” ietver pagastus, kas atrodas Lielās Emajegi upes un tās pieteku baseinos no Pērnavas līdz pat Peipusa ezeram. 

Uzzini vairāk: 
Galerija

„Balttour” iesakaDeutsch-Baltische Handelskammer in Estland, Lettland, Litauen

Partnerviesnīcas


Kontakti jautājumiem par:

Piedalīšanos izstādē Publisko informāciju Sadarbību ar ārvalstu struktūrām Izstādes zīmolvedību Servisu Medijiem