LAT
RUS
ENG
Seko mums:


Rīkotājs

NodrošinātājsPartneri

Deutsch-Baltische Handelskammer in Estland, Lettland, Litauen

Turaidas muzejrezervāts vēstīs par nemateriālo kultūras mantojumu

Jau otro gadu tūrisma izstādē “Balttour 2017” Turaidas muzejrezervāts apmeklētājus gaidīs savā stendā, kur ikvienu iepazīstinās ar vasaras sezonas plašo ekspozīciju un pakalpojumu piedāvājumu, plānotajiem pasākumiem, šogad īpaši izceļot nemateriālo kultūras mantojumu un tā popularizēšanas formas Turaidā.

Piektdien, 3. februārī plkst. 13.30 muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne un muzeja pārstāvji gaidīs ikvienu izstādes “Balttour 2017” apmeklētāju Turaidas muzejrezervāta stendā ar īpašu prezentāciju, kuras laikā vēstīs par vērtībām, materiālā un nemateriālā kultūras mantojuma nozīmi, sveiks sadarbības partnerus nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā un iesaistīs kopīgā muzicēšanā un sakāmvārdu spēlē. Skanīgas līvu un latviešu tautasdziesmas dziedās Rīgas folkloras draugu kopa “Skandinieki” – muzeja draugi, lībiešu kultūras mantojuma saglabāšanas veicinātāji jau vairāk nekā 40 gadu garumā. Pēc tikšanās katrs sev līdzi varēs aiznest kopā ar Turaidas kalēju Andri Šceglovu paša kaltu laimes monētiņu.


Pagājušā gada septembrī Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis – Turaidas muzejrezervāts piedalījās Eiropas nozīmes konkursā, kuru organizēja Eiropas kultūras tūrisma tīkls (ECTN – European Cultural Tourism Network) un ieguva galveno balvu “Ilgtspējīgs kultūras tūrisma galamērķis 2016” par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu. Par šīs Eiropas nozīmes balvas saņemšanu, kas vainago muzejrezervāta ilggadēju, neatlaidīgu un sistemātisku darbu nemateriālā kultūras mantojuma – tradīciju un prasmju – saglabāšanā, pētniecībā un popularizēšanā, izveidojot Turaidu par vienu no iecienītākajiem starptautiskā un vietējā kultūras tūrisma galamērķiem, Kultūras ministrija pagājušā gada decembrī Turaidas muzejrezervātam piešķīra “Izcilības balvu 2016”, kas ir ļoti nozīmīgs novērtējums Latvijas kultūras dzīvē.

Izstādes visas trīs dienas Turaidas muzejrezervāta stendā viesus sagaidīs Gaujas lībiešu sievas un puiši, stāstīs par jaunumiem un aktualitātēm Turaidā un aicinās spēlēt sakāmvārdu spēles. Tie, kuri atminēs atjautīgos sakāmvārdus, saņems dāvanā bezmaksas ieejas karti ģimenei uz Latvijas bērnu folkloras svētkiem Dainu kalnā, kas notiks 3. jūnijā vai pasākumu 6. augustā “Šodien pils pieder bērniem – senie stāsti atdzīvojas”. Piektdien un sestdien no plkst. 12.00 līdz 16.00 Turaidas muzejrezervāta stendā apmeklētāji varēs iepazīties ar Turaidas kalēju Andri Ščeglovu un kalt laimes monētiņas.

Uz tikšanos izstādē “Balttour 2017”!


Galerija

„Balttour” iesaka


Partnerviesnīcas


Atbalsta:

Kontakti jautājumiem par:

Piedalīšanos izstādē Publisko informāciju Sadarbību ar ārvalstu struktūrām Izstādes zīmolvedību Servisu Medijiem